AKUSTİK TAVANLAR | Türkiye

Sözlük | Diğer Tanımlar

   
Genel “Asma Tavan” tanımları ile ilgili liste:
 
Akustik
Kenar Detayları | Montaj |
Sistemler
Yangın
Diğer Tanımlar
Bioblock işlem - Bioblock boya, boyanan yüzeyde mantar ve küfün üremesini önleyen veya geciktiren özel mantar öldürücü ilaç içermektedir.
 
Class 100 - Temiz oda olarak bilinen “ölçümlenmiş ortam” sınıflandırmasıdır. Birleşik Devletler Fed Standardı 209D (BS 5295) tarafından tanımlandığı üzere 0.02832m3 içinde 0.5 mikrondan büyük parçacıkların miktarının 100 taneden az olması ile sınırlamaktadır.
 
  Temiz Oda - Hava kalitesinde toz, iplik veya kumaş tiftiği ya da havadan yayılan patojenlerin çok önemli olduğu ürün kurulumu veya sağlık odası. Söz konusu alanlarda tozun birikmesini önlemek için odaların yüzeyleri pürüzsüzdür; tozu, tiftiği, vs belirlenen minimum seviyede tutmak üzere hava çöktürücüler veya filtreler bulunmaktadır.
   
  Maliyet göstergesi -1 madeni para : en düşük fiyat / 5 madeni para: en yüksek fiyat.
   
  Taşyünü - Dekoratif tavan yüzeyleri oluşturmak için delikli, pütürlü, oluklu ve boyanabilen; yapısında; curuf yünü veya taş yünü bağlayıcılar ile perlit, selülöz ve doğal nişasta bulunan ıslak işlemle şekillendirilen plakalarıdır.
   
  Neme karşı Direnç - Tavan plakalarının sarkmadan iş görme yeteneğidir. Standart plakalar ve paneller 11 ila 35°C sıcaklık aralığında ve maksimum %70 bağıl nem koşullarında kurulmak üzere tasarlanmıştır. Sıcaklık ve neme karşı direncin söz konusu aralığı aşması beklendiğinde, %95 veya %100 bağıl nem ürünlerinin kullanımı dikakte alınmalıdır.
   
  Hijyen - Anti-mikrobik İşlem - Tamamen kontrol altına alınmış hijyenik hava kalitesi gerektiren projeler için kimyasal olarak işlemden geçirilmiş plakalar mevcuttur. Bu işlem, küf ve bakteri oluşumunu önlemek üzere tasarlanmıştır.
   
  Hijyen - Yüksek Basınçla Temizlik - Parafon Hijyenik ürünlerin üzerindekisı olarak üstün kaliteli cam yününün kullanılması, yüksek basınçlı su püskürtülerek maksimum 80 bar (91,57 kg/m2) temizlenebileceğini ifade eder. Uygulama minimum 30°’lik fan spreyi formunda olmalı yüksek basınçlı “kesme püskürtme” olmamalıdır. Hortumla tavan plakası arasında önerilen mesafe 300mm’den az olmamalı ve uygulama açısı 45° olmalıdır.
   
  Lamine Tavan Ürünü -  Taşyünü ve metal üzerindeki, akustik fiber kumaş veya polyester film gibi yüzey üzerindekisı.
   
  Işığın Yansıması (LR) - Bir yüzeyden ışığın yansıması, yüzeyin ışığı yansıtma özelliğidir. Işığın yansıma ölçüsü yüzeyden yansıyan ışığın yüzde değeri olarak ifade edilen bölümüdür.
   
  Ovularak/Sık sık Temizlenebilme özelliği - Temizliğin öncelikli olduğu uygulamalarda, plakaların normal bakım prosedürlerinin ötesinde temizlenmesi gerekebilir. Polyester film gibi özel üzerindeki malzemesi bulunan tavanların performansı çok üstündür. Metal tavanlar da bu tür uygulamalar için kullanılmaktadır.
   
  Yumuşak Taşyünü - Kaya yünü, cam yünü ve diğer bağlayıcı malzemeleri gibi ham maddelerden imal edilen dekoratif tavan ürünü.
   
  Isı Geçirgenliği (k)- Malzemenin ısı geçişine direncidir. Raporlanan sayı ne kadar küçükse o kadar iyi termal yalıtım sağlanır.
   
  Yıkanabilirlik / Bakım Temizliği - Tavan plakaları nemli bezle veya yumuşak sabun veya seyreltilmiş deterjanla ıslatılmış süngerle temizlenebilir.
   
   

/html>


Ürünler

Ana Başlıklar

Kaynaklar ve Şartnameler

Ara