AKUSTİK TAVANLAR | Türkiye

 

 
İlkeler ve girişimcilik Sürdürülebilir Ürünler ve Tasarım Ödüllerimiz ve Sertifikalarımız
Geri dönüşüm programı Son Kullanıcı konforu Değerlendirme Çalışmaları


Görsel konfor
Yüksek ışık yansıtıcı olan bir tavan gün ışığını mekana yayarak yüzeye çarpan ışığın %90’ına kadarını yansıtır.
Akustik konfor
Alanın akustik özelliklerini iyileştirmek suretiyle iç ortamı geliştirebilirsiniz.
 
GÖRSEL KONFOR
Bir yüzeyin «ışık yansıtması» ışığı yansıtma yeterliliğidir. Gün ışığı ve elektrik aydınlatması işyerinde mevcut bulunan başlıca iki aydınlatma kaynağını temsil ederler. Tavan, zemin ve duvar yüzeylerinin ışık yansıtması odanın toplam aydınlatması için ikinci en önemli rolü oynar, bu yüzden doğrudan çalışma konforunu ve verimliliğini de etkiler.
Yüksek ışık yansıtma duvarları toplam aydınlatma tekbiçimliliğini geliştirmek, standart duvarlar ile ulaşılan %75 oranı ile kıyaslandığında, ışığın %90’una kadar olan miktarını mekana geri göndermek suretiyle dolaylı aydınlatmanın yararlarını geliştirir.
%90’lık ve daha fazla bir ışık yansıması dolaylı aydınlatma ile maliyet tasarruflarının %20’sine izin izin vermektedir, ve %11 oranına kadar toplam yapı enerjisi tasarrufları oluşturabilir (bkz. RivergreenProje Analizi çalışması).
Bir çalışma noktasının üzerinde kurulu bulunan Canopy, kullanıcının ışık yansımasını arttırarak daha konforlu bir çalışma imkanı sağlar.
Değerlendirme Çalışmaları
 
 
AKUSTIK KONFOR
Bütün alan türlerinde, doğru akustik çözümlerin seçilmesi son kullanıcı ihtiyaçlarının tanımlanması anlamına gelir. Gereken şey anlaşılabilirlik, konsantrasyon, gizlilik midir? Armstrong’un Canopy’ler veya standart asma tavan sistemleri ile ilgili bu geniş yelpazeden seçim yapabilirsiniz.
Akustik konfor için: Armstrong akustik tavanları uygun olan şekilde konuşma anlaşılabilirliğini maksimize / minimize ederek, optimum yüksek performans ses emilim dengesi ve odadan odaya ses hafifletmeye izin vermek suretiyle iç alanlardaki gürültü seviyelerini düşürür.
Armstrong yansıtıcı ürünler, emici ürünler (Ultima OP ve Optima ile 1.0 a w’ye kadar) ve odadan odaya ses hafifletme performansı (43 dB’e kadar veya Ultima desibel levhalarla) ile birlikte en geniş akustik çözümler yelpezesini sunar.
Armstrong ayrıca, belirli konuşma mahremiyeti seviyeleri gerekli olduğunda, Aktif akustik çözümler temin eder. Ses maskeleme kullanıcılar için artan rahatlık ile daha etkili bir çalışma alanı oluşturmak için rahatsız edici arka plan gürültüsünü maskeler.
Su yönetimi...
Değerlendirme Çalışmaları
 
  GÖRSEL KONFOR
  Değerlendirme Çalışmaları
  AKUSTIK KONFOR
  Değerlendirme Çalışmaları
  GÜVENLI VE SAĞLIKLI ÇEVRE
  Yangin Reaksiyonu
  Hava Kalite Kontrolü
  Anti Mikrobiyel
  Tamizlenebilirlik
  Neme Dayaniklilik
 
 
   
 
   
 
   
   
GÜVENLI VE SAĞLIKLI ÇEVRE
YANGIN RE AKSİYONU
Bütün Armstrong ürünleri uygun yangın reaksiyon yönetmeliklerini karşılamak üzere test edilmektedir.
Çoğu mineral, ahşap ve metal plakalar A2-s1, d0 (sınırlı yanıcılık) veya A1 (yanımazlık) sınıfındadırlar. Learn more & view products...
 
HAVA KALİTE KONTROLÜ
Armstrong Clean Room (temiz oda) ortamı yaratarak havadan taşınan partiküllerin sayıısının sınırlandırılması için özel çözümler sunmaktadır.
Hastanelerdeki belirli alanlarda ve aynı zamanda farmasötik, elektronik ve gıda işleme endüstrisi gibi belirli alanlarda hava yoluyla bulaşan partikül sayısının ISO 14644-1’e uygun olarak sertifikalanmış ürünlerle temiz oda tipi çevre oluşturularak sınırlandırılması elzemdir. Armstrong en sert koşulları olan alanlara çözümler sunmaktadır.
Learn more & view products...
 
ANTİ MİKROBİYEL
Tıp sektöründe, özellikle Hastane ve Kliniklerde biyolojik kirliliğin kontrolü çok önemlidir.
Armstrong ürünleri mantar, küf ve benzeri zaralı maddelerin gelişmesine imkan vermez. Bioguard ürünlerimiz pek çok zararlı bakteriyi etkin şekilde engelleyen ve en yaygın dezenfektanlarla temizlenebilmesini sağlayan bu teknolojiyi geliştirmiştir. Learn more & view products...
TAMİZLENEBİLİRLİK
Ürün çeşitlerimizin çoğu yüksek temizlenebilme özelliğindedir.
Tavanın temizlenme sıklığı ve yöntemi uygulamadan uygulamaya değişmektedir. Tüm 95% RH ürünler nemlendirilmiş bir bezle veya yumuşak bir sabun ya da seyreltilmiş deterjanla ıslatılmış bir süngerle temizlenebilmektedir.
Tavanın dumana veya mutfaklarda olduğu gibi yağa maruz kaldığı veya sert temizleme rejimlerinin uygulandığı durumlarda, Armstrong ovalayarak temizlemeye dayanıklı ve hatta yüksek basınçlı suyla temizlemeye uygun ürünler sunmaktadır. Sağlık tesislerinde Biogard boya dezenfektanlara karşı dayanıklılığı arttırmaktadır. Learn more & view products...
 
NEME DAYANIKLILIK
Tüm %95 RH ürünler sarkmaya karşı 10 yıl garantilidir.
Tavan montajlarında, yüksek insan yoğunluğu olan binalar, dış çevreye açık olan yapılar, vs gibi nem koşulları ilgili giderek artan taleplerle karşılaşılmaktadır...
Bu gibi durumlarda, Armstrong %95 kadar neme dayanıklı çok çeşitli ürünler sunmaktadır.
Aşırı sıcaklıklara ve %100 bağıl neme maruz kalan alanlarda Armstrong şu ürünleri önermektedir: Ceramaguard ve Newtone. Learn more & view products...
Değerlendirme Çalışmaları
   
 Üste geri dön

Ürünler

Ana Başlıklar

Kaynaklar ve Şartnameler

Ara